Posielam Vám foto jedlého živého plotu. Sadenice som kúpil koncom októbra 2013. Pôda, do ktorej som ich zasadil, je ílovito-kamenistá, pôvodne ju obrábal štátny majetok a rástol tam réva.

Sadenice som sadil do vyvŕtaných jám s pridaním substrátu. Všetkých 65 ks sadeníc sa ujalo. Prvé dva roky som ich strihal 1 - 2x ročne. Hnojili som ich hnojivom DAMISOL, získaným od vás pri kúpe sadeníc. Keďže sa mi zdalo, že rastú pomaly, na Vašu radu som ich strihať prestal.

Jedlý živý plot je umiestnený na východnej strane môjho pozemku pred plotom sa susedovým pozemkom z pletiva so zelenou záhradné plachtou, Sadenice pred ním majú plniť predovšetkým funkciu tvorby väčšieho súkromia voči susedovu pozemku.

Jedlý živý plot je z časti na slnečnom a z časti na poloslnečnom mieste.

V roku 2017, po štyroch rokoch od výsadby, sa objavili prvé plody na slnečnej časti, bolo to cca 15% z celej výsadby. Chuťovo boli výborné.

V tomto roku je tých plodov viac, 25 - 30%, rastlinám sa darí najmä tam, kde je najviac slnka. Dosahujú výšky 1,8 až 2,2 m. Vedľa občasnom hnojenie dbám, aby mali dostatok vlahy. V tomto roku je po dvojročnej prestávke ostrihám.

S pozdravom, M. Draškovič

Klient
M. Draškovič
Kategória
5 ročný jedlý živý plot - M. Draškovič
5 ročný jedlý živý plot - M. Draškovič
5 ročný jedlý živý plot - M. Draškovič